Başkan Erdoğan Şehitler Köprüsü'nde Konuşuyor
Güncel

Başkan Erdoğan Şehitler Köprüsü'nde Konuşuyor

İnternet Medya -
Cumhurbaşkanlığı himayelerinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde anma töreni düzenleniyor. Başkan Erdoğan'ın konuşması başladı.

İstanbul'da '15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü' etkinlikleri kapsamında Şehitler Köprüsü'nde program düzenleniyor.

Başkan Erdoğan Demokrasi ve Milli Birlik Günü Buluşması'nda konuşuyor.

Erdoğan'ın açıklamalarından önemli başlıklar;

HİÇBİR ZAFER ALTIN TEPSİDE SUNULMAZ'

15 Temmuz gecesi 'cü alçaklar karşısında kanlarıyla destan yazan, ezanımıza, bayrağımıza, bağımsızlığımıza sahip çıkan tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum.

Şüphesiz hiçbir zafer altın tepside sunulmaz. Bugün hem derin bir kederi hem de büyük bir gururu aynı anda yüreğimizde hissediyoruz

------------------------------

ŞEHİTLERİN İSMİ OKUNDU

Kur'an-ı Kerim'in okunmasının andından dev ekrana fotoğrafları yansıtılan şehitler isimleri okunurken, vatandaşlar 'Burada' diye karşılık verdi. Bu sırada bazı kişilerin gözyaşlarını tutamadığı görüldü.

BAŞKAN ERDOĞAN GELDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Buluşması için Şehitler Köprüsü'ndeki Şehitler Makamına geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nakkaştepe'de aracından inerek yürüyüşe katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a eşi Emine Erdoğan ve torunları, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, bakanlar, milletvekilleri, belediye başkanları da eşlik etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindekiler Şehitler Makamı'na geldi. Burada Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş tarafından dua edildi.

Tören alanında, Cumhurbaşkanlığınca darbe girişiminde şehit düşenler anısına hazırlanan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Söyle Çocuk' şiirini okuduğu klip ekrana yansıtıldı.

Türkiye 'da tek yürek oldu

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü, tüm yurtta kutlandı.

GALERİYE GİT
Kaynak: Haber 7

Bu içeriğe yorum yazabilirsiniz

Henüz hiç kimse yorum yazmadı.