Kadın
19 Nisan 2017 Çarşamba

Balığı doğrudan buzluğa atmayın!

Balığı aldığınız gün pişirmediyseniz doğrudan buzluğa atmayın! Balığın tazeliğini korumak ve dolap tadını engellemek için bu 30 saniyelik yöntemi deneyin!
Balığı doğrudan buzluğa atmayın!

Balık uzun süre taze kalmadığı için uzmanlar alındığı gün tüketilmesini öneriyor. Ancak buzlukta saklamanız gerektiğinde satın aldığınız gün kadar taze kalmasını istiyorsanız bunun basit bir yöntemi var.Olduğu gibi buzluğa atıyorsanız bugüne kadar yanlış yapıyordunuz. Balığı taze bir şekilde saklamak için önemli olan buzluğunuzun ısı derecesidir. Buzlukların ısı derecesi balığın tazeliğini korumak için yeterli olmayabilir.

Balığı buzların arasında saklamak derecesini yeterince düşürecek ve 3 güne kadar kalitesini koruyacak. Balığı koyduğunuz dolap poşetinin içine bir miktar buz koyabilir veya alüminyum bir tepsinin içinde etrafında buzlarla buzluğa atabilirsiniz.

Buz küplerinin yığınla olmaması gerekiyor. Bu, bakterilerin üremesine neden olabilir. Balığın altında ya da üstünde bir kat buz yeterli olacaktır. 

Kadın

Doğum Günü Hediyesi Ne Alabilirim?

Herhangi bir yakının doğum günü yaklaşırken birçok kişi doğum günü hediyesi olarak ne alacağını düşünüyor. Bu konuda internet siteleri en geniş yelpaze sunuyor.