Bakan Soylu'dan flaş açıklama! Ya olacağız ya öleceğiz
Siyaset

Bakan Soylu'dan flaş açıklama! Ya olacağız ya öleceğiz

İnternet Medya -
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, terörle mücadeledeki son duruma ilişkin açıklamalarda bulundu ve kararlılık mesajı verdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 'Cudi, Gabar, Besta, Kel Mehmet'te 134 terörist var. Bu yıl bu bölgelerde ve Kato'da ya olacağız ya öleceğiz. 2020 yılının ötesine bu alanı bırakmayacağız' dedi.

Terörle mücadeleye ilişkin değerlendirmelerde bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 'Cudi, Gabar, Besta, Kel Mehmet ve bütün bu alanın ortaya koyduğu sonuç bizim için önemli. Son tespitimize göre bu bölgede 134 terörist var. Bu yıl bizim için başka bir yıl. Bu yıl Gabar'da, Cudi'de, Besta'da, Kel Mehmet'te, aynı zamanda Kato bölgesinde ya olacağız ya öleceğiz. Kararımız bu, 2020 yılının ötesine bu alanı bırakmayacağız' dedi.

Bu kararın stratejik önemde olduğuna dikkat çeken Soylu, 'Bizim burada, Türk Silahlı Kuvvetlerimizle sınırın hemen ötesinde ortaya koyacağımız bu cesaretli ama stratejik, aynı zamanda akıllı ve milletimize yaraşır hal, terör vesayetini bu coğrafyadan söküp atacak. Buna olan inancımız tamdır' ifadesini kullandı.

Öte yandan da operasyonlar devam ediyor. Gelen son dakika bilgilerine göre, Irak'ın kuzeyindeki Zap ve Avaşin Basyan bölgelerinde tespit edilen 2 PKK'lı terörist, hava harekatlarıyla etkisiz hale getirildi.

Bu içeriğe yorum yazabilirsiniz

Henüz hiç kimse yorum yazmadı.