Güncel
16 Şubat 2021 Salı

Bakan Akar ve İçişleri Bakanı Soylu, önce Kılıçdaroğlu'nu sonra Akşener'i ziyaret edecek

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gara operasyonuyla ilgili bugün saat 12.00'de CHP lideri Kılıçdaroğlu'nu, saat 14.00'de İYİ Parti lideri Meral Akşener'i ziyaret edecek.
Bakan Akar ve İçişleri Bakanı Soylu, önce Kılıçdaroğlu'nu sonra Akşener'i  ziyaret edecek
Başkent'in bugünkü gündemi, terör örgütü PKK tarafından Gara'da bir mağarada şehit edilen 13 vatandaşımız olacak.
ÖNCE KILIÇDAROĞLU İLE GÖRÜŞECEKLER
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret edecek. Bakanlar Akar ve Soylu'nun Kılıçdaroğlu'na ziyareti saat 12.00'de gerçekleşecek.

14.00'TE AKŞENER'İ ZİYARET EDECEKLER
İki bakan CHP ziyareti sonrasında İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile görüşecek. Bu görüşmenin ana gündem konusu da yine Gara operasyonu ve şehitlerimiz olacak.

TBMM'DE SÖZ ALACAKLAR
Öte yandan dün AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, TBMM Genel Kurul'da bütün partilerin ortak bir metin hazırlayarak tepki göstermeleri çağrısında bulunup 'Yarın TBMM Genel Kurulu'nda Milli Savunma Bakanımız Hulusi Akar ile İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu imzayla gündem dışı söz alarak bilgilendirme yapacaklar' ifadelerini kullanmıştı. İki bakanın Meclis'te Gara operasyonuna ilişkin bilgi vermesi bekleniyor.
Güncel

Kamuya tayinlerde mülakat kalkıyor!

İnsan Hakları Eylem Planı'na göre kamu görevine ilk defa yapılacak tayinlerde görevin niteliğinin gerektirdiği haller dışında mülakat kaldırılacak, tayinler yalnızca merkezi sınav sonuçlarına göre yapılacak.

Güncel

ABD'li gazeteden dikkat çeken analiz!

Koronavirüs salgınında önlemlerin artırılması ve aşılama sürecinin başlamasıyla birlikte dünya genelinde vaka sayısında bir düşüş görülüyor. Fakat New York Times'ın hazırladığı analizde, Türkiye vaka sayısının arttığı ülkelerden biri konumunda.