Güncel
20 Mayıs 2021 Perşembe

BAE'yle ilgili skandal gerçeği Bakan Soylu açıkladı: 15 Temmuz'un faillerini saklıyorlar

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sedat Peker'in de bulunduğu Birleşik Arap Emirlikleri'nin ABD ile birlikte 15 Temmuz darbe girişiminin faillerini sakladığını söyledi.
BAE'yle ilgili skandal gerçeği Bakan Soylu açıkladı: 15 Temmuz'un faillerini saklıyorlar
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TRT ekranlarında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu, soru gelmesi üzerine 15 Temmuz süreciyle ilgili de konuştu.

'15 TEMMUZ'U YAPANLARI SAKLIYORLAR'
Sedat Peker'in de şu an bulunduğu Birleşik Arap Emirlikleri ve ABD'nin 15 Temmuz'un faillerini sakladığını kaydeden Soylu, 'Birleşik Arap Emirlikleri, ABD ile birlikte 15 Temmuz darbesinin failidir. Bugün Cumhurbaşkanımızı anti-Semitizm ile suçlayanlar, 15 Temmuz'u yapanları ABD'de saklıyorlar, ortakları da Birleşik Arap Emirlikleri'nde. Bu söylemler için bir sipariş verilmiş, anlaşılmıyor mu? Yalan ve iftira ile Türkiye iktidarını yıpratmak istiyorlar' dedi.

'ABD BÜYÜKELÇİSİ'NE RANDEVU VERMEYECEĞİM'
Amerika Büyükelçisi'nin kendisinden randevu istediğini belirten Soylu, ABD Büyükelçisi randevu istiyor, vermedim, vermeyeceğim' ifadelerini kullandı.

Güncel

Günlük aşılamada peş peşe rekorlar kırılıyor

Aşılamada peş peşe rekor müjdelerini veren Bakan Koca dün akşam saatlerinde yaptığı paylaşımda , "Bugün 1,5 milyonuncu doz aşı, saat 21.43'te uygulandı. Aşı ordumuz, 2 saat 17 dakika içinde 82 bin 232 doz aşı daha yaptı." dedi