Yaşam
4 Şubat 2021 Perşembe

Anne köpek, donarak ölen yavrularının başından 5 gündür ayrılmıyor

Van'da anne köpeğin eksi 20 derecede donan 2 yavrusunun başında, kar altında 5 gündür beklemesi görenleri duygulandırdı. Ölen yavrularını yalayıp, koklayan köpek, bölgeden bir an ayrılmadı.
Anne köpek, donarak ölen yavrularının başından 5 gündür ayrılmıyor
Erciş ilçesine bağlı Çelebibağı Mahallesi'nde, sokak köpeğinin yavrusu, donma sonucu öldü. Köpek, saatlerce yavrusunun başında bekledi. Eksi 20 derecede köpek, zaman zaman yavrusunu yaladı, kokladı ve yanında yattı.

BİR AN OLSUN AYRILMIYOR
Yavrusunun başından bir an ayrılmayan köpek için mahalleliden bazıları yiyecek bıraktı. Sokak köpeği, 2 gün sonra yine donan diğer yavrusunun ölüsünü de aynı yere getirip, başında bekledi. Telef olan yavrularının başında 5 gündür bekleyen köpeği görenler, duygulandı.

ÇOK KÖTÜ OLDUM, ÇOK ÜZÜLDÜM'
Mahalleliden Seyfullah Kasımoğlu, köpeğin 2 gün arayla donan 2 yavrusunun başında 5 gündür beklediğini belirterek, 'Yol ortasında yavru köpek olduğunu gördüm. Biraz yaklaştığımda öldüğünü fark ettim. Çok kötü oldum, çok üzüldüm. Anne köpek yavrusunun başında öylece bekliyordu. Köpeği merak ettiğim için birkaç saat sonra evden gelip görmek istedim ama yerinde değildi' dedi.

DİĞER YAVRUSUNU DA GETİRDİ
Anne köpeğin daha sonra ölen yavrularından birini daha diğer yavrunun yanına bıraktığını ifade eden Kasımoğlu, 'Anne köpek, eksi 20 derece soğukta donan başka yavrusunu daha getirip, diğer yavrunun yanına bırakmış. Şu an ölen yavru köpek sayısı 2'ye yükseldi. Anne köpeğin 2 yavrusunun başında beklemesi 5'inci güne girdi. Saniye bile yavrularının başından ayrılmıyor. Biz de köpeğe yiyecek bırakıyoruz. Çok zor bir durum bu, herkesi duygulandırdı' diye konuştu.

Yaşam

Dekanı kendi eseri öldürecekti!

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Kavukcu'nun üzerine, 13 metrelik piramidal enstalasyonu buz tutturarak, performans denemesi yaparken, buz parçaları düştü.

Yaşam

Ten rengi giderek beyaza dönüyor

Deri hastalığı vitiligoya sahip olması nedeniyle ten rengi giderek beyaza dönen Roger Monte, 10 yıl boyunca cildini makyajla kapadıktan sonra gizlenmekten vazgeçti... Monte, sosyal medya paylaşımlarıyla ilham veriyor

Yaşam

Marketlere yeni düzenleme geliyor!

Ticaret Bakanlığı meyve ve sebzelerin satışı ve taşınmasında yeni düzenlemeleri hayata geçirmeye hazırlanıyor. Buna göre, bazı sebze ve meyveler seçilemeyecek, açık alanlarda satılamayacak.