Dünya
27 Temmuz 2020 Pazartesi

Anketlerde 3 eyaleti rakibine kaptıran Trump'tan sert çıkış...

ABD Başkanı Donald Trump, 3 Kasım'da yapılacak olan başkanlık seçimlerindeki en güçlü rakibi Joe Biden'a sert sözlerle yüklendi. Trump "Biden'ın zihinsel yetenekleri ülkeye liderlik etmeye uygun değil" dedi.
Anketlerde 3 eyaleti rakibine kaptıran Trump'tan sert çıkış...
ABD Başkanı Donald Trump ile Demokrat Parti adayı Joe Biden arasındaki seçim gerilimi devam ediyor. Trump, sosyal medya hesabından yaptığı son paylaşımda, Biden'ı hedef alarak, 'Biden'ın zihinsel yetenekleri ülkeye liderlik etmeye uygun değil' ifadesini kullandı. Trump'ın paylaşımını, Arizona, Florida ve Michigan eyaletlerini rakibine kaptırdığı anket sonrası yapması dikkatlerden kaçmadı.

'BİDEN'IN TEST YAPTIRMASI GEREKİYOR'
ABD'de 3 Kasım'da yapılacak olan başkanlık seçimlerine 100 günden az bir süre kaldı. ABD Başkanı Donald Trump, sosyal medya hesabı üzerinden rakibi Joe Biden ve demokratlara yüklendi. Başkan Trump, rakibi Joe Biden'ın son zamanlarda davranışlarında bozukluk olduğunu iddia ederek, test yaptırması gerektiğini iddia etti. 'Joe Biden'ın zihinsel yetenekleri ülkeye liderlik etmeye uygun değil' ifadelerini kullanan Trump, 'Ana akım medya her şeyi saklıyor. Özellikle de demokratların yolsuzluğunu. Obama ve Biden yönetimi tarihin en yozlaşmış yönetimi. 2016'da kampanyamı bile gözetlediler' dedi.

NANCY PELOSİ'YE DE YÜKLENDİ
Trump, ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi'ye de yüklenerek, 'Çılgın Nancy Pelosi, salgın hastalık nedeniyle Çin'den gelen insanların Ocak ayında ABD'ye girmesini yasakladığımda hata yaptığımı söyledi. Şubat ayının sonlarında Chinatown sokaklarında salgın hastalık dans ederken on binlerce hayat kurtarıldı. Biden, onunla hemfikirdi, ama yakın zamanda haklı olduğumu itiraf ettiler' ifadelerini kullandı.
Başkan Trump, ana akım medyanın özellikle Demokrat Parti üyelerinin yolsuzlukları söz konusu olduğunda, bir şey yapmaya alışkın olmadıklarını ileri sürerek, tüm yolsuzlukların üzerine örteceklerini öne sürdü.

'SAHTE ŞİŞİRME ANKETLER SOLU KURTARAMAYACAK'
Trump, 2020 seçim kampanyasının 2016 yılındaki kendi kampanyasında dahil olmak üzere ABD tarihinin en coşkulu kampanyası olacağını vurguladı. Başkan Trump, Biden'ın kampanyası eleştirerek, 'Sessiz çoğunluk 3 Kasım'da konuşacak. Sahte şişirme anketler ve haberler, radikal solu kurtarmayacak' ifadelerini kullandı. Trump, Kasım ayındaki seçimi kazanma şansının yüzde yüz olduğunu açıkladı.

Dünya

ABD Başkanı Trump'ın resmi sitesi hacklendi

ABD Başkanı Donald Trump'ın seçim kampanyalarında kullandığı site, seçimlere az bir zaman kala bilgisayar korsanları tarafından hacklendi. Sitede, "Dünya, başkan tarafından her gün yayılan sahte haberlere doydu" ifadesine yer verildi.

Dünya

Fransa'ya karşı öfke büyüyor!

Birçok Arap ülkesinde Hz. Muhammed Peygambere yönelik çirkin karikatürlere ilişkin açıklamalar nedeniyle Fransa Cumhurbaşkanı Macron'a öfke büyüyor. Hafta sonu ve dün birçok ülkedeki mağazalarda Fransız ürünleri boykot edildi.