Teknoloji
2 Haziran 2021 Çarşamba

Anadolu'nun En Büyük Enerji Fuarı Konya'da Kuruluyor

Anadolu'nun En büyük Enerji Fuarı 3-4-5 Haziran 2021 Tarihleri Arasında Selçuklu Kongre Merkezi (Konya) da ziyaretçilerine kapılarını açıyor.
Anadolu'nun En Büyük Enerji Fuarı Konya'da Kuruluyor
Konya Enerji Zirvesi ve Fuarı, T.C Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı himayelerinde Kaskon Fuarcılık işbirliğinde 3-4-5 Haziran 2021 tarihlerinde “Konya’nın Enerjisi Türkiye’yi Aydınlatıyor” teması ile Konya Selçuklu Kongre Merkezi'nde gerçekleşecek.
Yapılacak olan etkinlikte bölgesel ve ulusal ölçekte enerji sektöründe faaliyet yürüten güneş panel üreticileri, solar montaj sistemleri, invertör firmaları, epc firmaları, danışmanlık firmaları, elektrikli araçlar, şarj istasyonları vb gibi alanlarda birçok firma yer alacak.
Fuar kapsamında enerji verimliliği politikaları, sanayide enerji yönetimi, bölgesel güneş ve rüzgâr enerji yatırımları ve bu yatırımların geleceği, temiz enerji teknolojileri, lisanssız enerji üretiminde yeni dönem, enerji hukukunda yeni düzenlemeler gibi konular tartışılacaktır.
Enerji alanında çalışan bilim insanları, kamu, özel ve sivil toplum kuruluşlarının üst düzey temsilcilerinin de katılacağı etkinlikte, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Bilkent Enerji Politikaları Araştırma Merkezi’nden Barış Şanlı, MEDAŞ Yenilenebilir Enerji ve Tesis Kabul Müdürü İlkay Yüksel, TEHAD Kurucu Başkanı Berkan Bayram ve Lexus Türkiye Direktörü Selim Okutur gibi enerji sektörüne yön veren kişilerin konuşmacı olarak katılım sağlayacağı öğrenildi.
Ayrıca fuara katılım sağlayacak ziyaretçileri, Porsche (Taycan), Tesla 3, Hyundai Kano ve Renault Zeo gibi son zamanlarda çokça konuşulan elektrikli araçlar ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.

Fuar Kapsamında Yapılabilecekler
Katılımcı olarak Konya Enerji Zirvesi ve Fuarında, enerji alanında çalışan bilim insanları, kamu, özel ve sivil toplum kuruluşlarının üst düzey temsilcileriyle tanışabilir, zirve programları çerçevesinde bu alandaki tüm yenilikleri takip edebilir, uluslararası ve yerel firmalarla iş ağlarınızı genişletebilirsiniz.
Katılımcılar pandemi sonrasın yeni normalde fuar ile ilgili TOBB ve Sağlık Bakanlığının yayınlamış olduğu şartlar doğrultusunda gerekli önlemler alınarak HES kodu ve ateş ölçümü yapılarak fuar alanına alınacaktır.

Detaylı bilgi için
www.konyaenerjifuari.com adresini ziyaret edebilir ve online ziyaretçi kaydı oluşturabilirsiniz.
Teknoloji

Verimlilik ve Teknoloji Fuarı başlıyor

Türkiye Verimlilik Vakfı tarafından düzenlenen Verimlilik ve Teknoloji Fuarı, bu yıl 9-12 Haziran tarihleri arasında ATO Congresium'da gerçekleşecek. Fuar, tüm sektörlerdeki son teknoloji ürünleri ziyaretçiler ile buluşturacak.

Teknoloji

Apple, iOS 15'i tanıttı!

Apple'ın her yıl düzenlediği Dünya Geliştiriciler Konferansı'nda iOS 15 tanıtıldı. iOS 15 ile gelen özellikler arasında Android ve Windows kullanıcıları FaceTime aramalarına katılabilecek olması da var.

Teknoloji

Twitter'ın yeni özelliği

Twitter'la ilgili bilgileri önceden kamuoyuyla paylaşmasıyla bilinen "Jane Manchun Wong" hesabından son olarak super follow'la ilgili detaylar geldi. İşte Twitter'ın sene başında tanıttığı super follow özelliğiyle iligli merak edilen detaylar...