Teknoloji
19 Mayıs 2021 Çarşamba

Amazon, 9 milyar dolarlık devi satın almaya hazırlanıyor!

Dünyanın önemli teknoloji şirketleri arasında yer alan Amazon'un, satışa çıkarılan Metro Goldwyn Mayer Stüdyoları'nı (MGM) almak için 9 milyar doları gözden çıkardığı ve dev satın almanın resmileşmesi için son pürüzlerin kaldığı öğrenildi.
Amazon, 9 milyar dolarlık devi satın almaya hazırlanıyor!
Dünya ekonomisinde önemli oyuncular arasında yer alan Amazon, hacmini genişletmek için yeni yatırımlar gerçekleştiriyor. Jeff Bezos'un sahibi olduğu Amazon, son önemli atılımını, satışa çıkarılan Metro Goldwyn Mayer Stüdyoları'nı (MGM) almak için yapmaya hazırlanıyor.

9 MİLYAR DOLAR GÖZDEN ÇIKARILDI
Çok uluslu teknoloji şirketi Amazon'un MGM'yi kendi bünyesine katmak için 9 milyar doları gözden çıkardığı öğrenildi. Geçtiğimiz yıl içerisinde iflasını veren Metro Goldwyn Mayer Stüdyoları ve Amazon arasındaki görüşmelerde son pürüzlerin kaldığı ve satışın resmiyete dökülmesinin an meselesi olduğu belirtildi.

JAMES BOND DA MGM BÜNYESİNDE
Görüşmeler olumlu sonuçlanırsa Amazon, MGM'yi 9 milyar dolara satın alacak. James Bond başta olmak üzere birçok büyük bütçeli yapım MGM bünyesinde bulunuyor. Metro Goldwyn Mayer Stüdyoları bun dev bütçeli yapımlardan bazıları.

Teknoloji

Yerli İHA'lara agresif özellik geliyor

Yerli İHA'lara yeni özellikler geleceğini söyleyen Bayraktar, Otonomi kabiliyetlerini agresif manevralar yaparak hedefleri tanıyıp manevra üreten ve bir şekilde takip ettiği uçağa kilitlenebilen teknoloji üzerine çalışıyorlar" dedi.

Teknoloji

WhatsApp'tan Taliban kararı

Facebook geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamayla Taliban içeriklerini yasakladığını duyurmuştu. Bugün de WhatsApp'tan Taliban gruplarının engellendiği açıklandı.