Güncel
2 Eylül 2021 Perşembe

Altun'dan Yargıtay binasının açılış törenine gelen eleştirilere Atatürk ile yanıt verdi

Yargıtay binasının dualı açılışına gelen eleştirilere İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Mustafa Kemal Atatürk'ün ilk TBMM'nin açılışındaki dualı fotoğrafıyla yanıt verdi
 Altun'dan Yargıtay binasının açılış törenine gelen eleştirilere Atatürk ile yanıt verdi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca ve Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın birlikte dua ederek Yargıtay yeni hizmet binasının açılışını yapmasına eleştiri gelmişti.

'NASIL BAŞLADI, NASIL GİDİYOR?
İletişim Başkanı Fahrettin Altun, söz konusu eleştirilere paylaştığı iki fotoğrafla yanıt verdi. Mustafa Kemal Atatürk'ün Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk meclisinin açılışını dua ile yaptığı fotoğrafı paylaşan Altun, tweetine sosyal medyanın meşhur akımı olan 'Nasıl başladı, nasıl gidiyor?' yazdı.
Güncel

Artık bu mesleklerde ruhsatlı silah alabilecek

Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu başkanı/ üyeleri, büyükşehir belediyelerinde görevli genel sekreterler, il özel idaresi genel sekreteri kapsama alındı. Müteahhitler de silah ruhsatı alacak meslek gruplarına eklendi.

Güncel

Çözümün adresi İmralı'dır

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu "Bay Kemal ve İttifakları" belgeselinin ilk bölümünde "Kürt sorunu çözmek için meşru bir organa ihtiyacımız var. HDP'yi meşru organ olarak görebiliriz' ifadelerini kullandı.

Güncel

3. doz aşı kararı ABD'de tartışma yarattı

ABD Gıda ve İlaç Dairesi Danışma Kurulu, Pfizer-BioNTech koronavirüs aşısının 3. doz olarak uygulanması fikrini tartıştı. Kurul, üçüncü dozun geniş çaplı olarak değil, yalnızca 65 yaş üstü kişilere uygulanması gerektiğini belirtti.