Güncel
6 Ocak 2021 Çarşamba

Almanya'da korona tedbirleri sıkılaştı

Almanya'da Kovid-19 tedbirleri sıkılaştı. Ülke genelinde ilan edilen kapanmanın 10 Ocak'ta bitmesi beklenirken Almanya Başbakanı Angela Merkel yasakların ay sonuna kadar uzatıldığını açıkladı.
Almanya'da korona tedbirleri sıkılaştı
Almanya'da artan Kovid-19 vakaları nedeniyle tedbirler sıkılaştı. Aralık ayında ilan edilen kapanma 10 Ocak'ta bitmesi bekleniyordu. Almanya Başbakanı Angela Merkel, tecrit uygulamasının ay sonuna kadar uzatıldığını ve daha sert kısıtlamalar getirildiğini açıkladı.

Merkel, Almanya’nın 16 eyaletinin yöneticileriyle yaptığı toplantının ardından, “Son haftalarda gördüğümüz üzere corona virüsü vakalarının dilediğimiz ölçüde önüne geçemediğimizden kişilerin birbiriyle olan temasını azaltmak zorundayız” dedi.

Yeni getirilen kurallar ile Almanya’da ilk defa salgından çok yoğun etkilenen bölgelere seyahat kısıtlaması getirilecek.
Güncel

Berat Albayrak'la ilgili çok konuşulacak iddia

Eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'la ilgili çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'la arasındaki buzları erittiği öne sürülen Albayrak'ın 10 ya da 15 gün içerisinde Beştepe'de tekrar görevlendirileceği konuşuluyor.