Teknoloji
26 Mayıs 2019 Pazar

Alman Lilium Şirketi Uçan Taksisini Tanıttı

Haberin detayları için tıklayınız
Alman Lilium Şirketi Uçan Taksisini Tanıttı
Alman havacılık şirketi Lilium, Perşembe günü Münih'te beş kişilik elektrikli hava taksinin prototipini sergiledi.

Lilium İletişim Müdürü Oliver Walker-Jones'a göre şirketin, 2025 yılına kadar bir çok şehirde faaliyete geçme planları var. Ancak tam olarak nereden hizmet vermeye başlayacağına henüz karar verilmedi.

Öte yandan değerlendirmelerde bulunan Lilium'un kurucu ortağı ve 'su Daniel Wiegand, 'Bugün kentsel hava hareketliliğini gerçeğe dönüştürmek için büyük bir adım atıyoruz. Herkesin istediği yere, istedikleri zaman uçabileceği bir dünya hayal ediyoruz' dedi.

GELECEKTE PLAN: UYGULAMA TABANLI UÇAN TAKSİ

Elektirkle çalışan ve dikey iniş-kalkış yeteneğine sahip olan Lilium Jet, tek seferlik şarjla 60 dakikada 300 km yol alabiliyor.

Bu ayın başlarında ilk uçuşunu gerçekleştiren jetin, uygulama tabanlı bir uçan taksi servisinin parçası olacağı belirtiliyor.

Şehirlerin, bir akıllı telefon uygulaması aracılığıyla seyahat rezervasyonu yapabileceği bir ağ üzerinden bağlantıya geçilmesi planlar arasında.
Teknoloji

PUBG MOBILE 2. YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLUYOR!

OYUN İÇİ LUNAPARK ETKİNLİĞİ VE ROYALE PASS 12. SEZONU '2GETHER WE PLAY' OYUN SEVERLERİ BEKLİYOR PUBG MOBILE, 2. yıl dönümü kutlamaları kapsamında oyun severleri interaktif mini oyunlar, etkinlikler ve tamamen yenilenen Royale Pass sezonu ile karşılıyor