Siyaset
11 Mart 2021 Perşembe

Albayrak geri mi dönüyor?

Son haftalarda eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'a yeni görev verileceği iddiaları gündemdeki yerini korurken, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Albayrak'ı muhalefete karşı koruması bu iddiaları güçlendirdi.
Albayrak geri mi dönüyor?
Türkiye'nin son haftalardaki gündem konularından biri eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak oldu. Özellikle muhalefet kanadının sürekli olarak eleştirdiği Albayrak'a Cumhurbaşkanı Erdoğan sahip çıktı.

ALBAYRAK'IN YAPTIĞI İŞLERDEN ÖVGÜYLE BAHSETTİ
İlk olarak AK Parti İzmir İl Kongresi'nde Albayrak ile ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Albayrak'ın yaptığı işlerden övgüyle bahsetti.

'DAMAT KADAR TAŞ DÜŞSÜN BAŞINIZA'
Cumhurbaşkanı Erdoğan son olarak grup toplantısında da 4 yerde Berat Albayrak'tan bahsetti ve 'Yatıyorlar kalkıyorlar damat da damat. Damat kadar taş düşsün başınıza' ifadelerine yer verdi.

'BERAT BEY'LE İLGİLİ BÖLÜM ERDOĞAN'IN YAZILI KONUŞMASINDA YOKTU'
Konuyu köşesine taşıyan Hürriyet yazarlarından Abdulkadir Selvi, 'İlginç olanı, Berat Bey'le ilgili bölüm Erdoğan'ın yazılı konuşmasında yoktu. Konuya girdi, Berat Albayrak'ın Enerji Bakanı olduğu dönemde yaptığı hizmetlerden övgüyle söz etti' ifadelerine yer verdi.

MECLİS KULİSLERİNİ HAREKETLENDİRDİ
Selvi daha sonra Erdoğan'ın bu konuşmasının Meclis kulislerini hareketlendirdiğini aktararak, 'Berat Albayrak'a yeni görev verileceği şeklinde yorumlara neden oldu' dedi.
Siyaset

Erdoğan'dan yeni MKYK üyelerine talimat

Recep Tayyip Erdoğan, yeni MKYK üyelerine önemli talimatlarda bulundu. Erdoğan "MKYK üye sayımızı artırdık. Herkes kendi bölgesinde daha çok çalışsın. Vatandaş, 'AK Parti burada yok' demesin" dedi.

Siyaset

Tuğrul Türkeş'ten HDP açıklaması

Son dönemde MHP'li isimlerle girdiği polemiklerle gündeme gelen AK Parti Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş, HDP'ye açılan kapatma davasına ilişkin "Siyasi parti kapatmak, özünde doğru bir davranış değil" dedi.