Güncel
31 Ağustos 2021 Salı

Akşener'den İmamoğlu'na Fatih Sultan Mehmet övgüsü

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarında konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu "Aynı senin gibi" diyerek Osmanlı padişahı Fatih Sultan Mehmet'e benzetti.
Akşener'den İmamoğlu'na Fatih Sultan Mehmet övgüsü
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı'na özel Yenikapı'da etkinlikler düzenledi. Gösteriler ve konserlerin olduğu kutlamaya binlerce İstanbullu ile birlikte İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de katıldı.

İMAMOĞLU'NA FATİH SULTAN MEHMET BENZETMESİ
İYİ Parti Lideri Meral Akşener, konuşması sırasında 2019'daki İstanbul seçimlerini %54.21'le kazanan Ekrem İmamoğlu'na övgülerde bulunarak Osmanlı padişahı Fatih Sultan Mehmet'e benzetti.

'AYNI SENİN GİBİ'
'1453... Fatih Sultan Mehmet' diyerek sözlerine başlayan Akşener, İmamoğlu'na dönerek 'Aynı senin gibi 'Ya İstanbul beni alır, ya be İstanbul'u alırım' dedi.' ifadelerini kullandı.

'İKİ KARARLI LİDER VE İSTANBUL ALINDI'
Devam eden açıklamalarında ise Akşener, 'Bizans'a rağmen, Avrupa'ya rağmen, Haçlılara rağmen 'Ya İstanbul'u alırım, ya İstanbul beni alır' dedi. İki kararlı lider ve İstanbul alındı.' açıklamalarında bulundu.
Güncel

Artık bu mesleklerde ruhsatlı silah alabilecek

Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu başkanı/ üyeleri, büyükşehir belediyelerinde görevli genel sekreterler, il özel idaresi genel sekreteri kapsama alındı. Müteahhitler de silah ruhsatı alacak meslek gruplarına eklendi.

Güncel

Çözümün adresi İmralı'dır

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu "Bay Kemal ve İttifakları" belgeselinin ilk bölümünde "Kürt sorunu çözmek için meşru bir organa ihtiyacımız var. HDP'yi meşru organ olarak görebiliriz' ifadelerini kullandı.

Güncel

3. doz aşı kararı ABD'de tartışma yarattı

ABD Gıda ve İlaç Dairesi Danışma Kurulu, Pfizer-BioNTech koronavirüs aşısının 3. doz olarak uygulanması fikrini tartıştı. Kurul, üçüncü dozun geniş çaplı olarak değil, yalnızca 65 yaş üstü kişilere uygulanması gerektiğini belirtti.