Ak Parti Mkyk Sonrası Önemli Açıklamalar
Siyaset

Ak Parti Mkyk Sonrası Önemli Açıklamalar

İnternet Medya -
AK Parti sözcüsü Ömer Çelik, MKYK sonrası açıklamalarda bulundu ve başkan Erdoğan'ın ABD başkanı Trump ile görüşüp görüşmeyeceği konusunda net konuştu.

Sözcüsü birçok konuda da bulundu:

Biz uzun süredir Türkiye'nin iktidar partisiyiz. Yeni sistemle beraber Türkiye'nin yine birincisiyiz. Her seçim bölgesinde aday gösterecek şekilde hazırlığımızı yapmış durumdayız. Genel Başkanımızın talimatı da böyle. Cumhur ittifakı çok önemli bir mutabakat. Buna çok değer veriyoruz. Belli konularda ayrı görüşlerimiz oluyor. Her meselede ittifakın sorgulanması söz konusu olamaz. Yerel seçimlerde de bu ittifakın somut bir mekanizmaya dönüşmesi için henüz bir formül yok.

- ile yapılacak takvim belli oldu mu? Bugün ittifak konusu konuşuldu mu?

Yerel seçimlere daha var. Görüşmeler neticesinde sonuçlanacak. Sayın Cumhurbaşkanı ve Sayın Bahçeli bir araya gelecekler. Öncesinde heyetler görüşecek.

- 'in bazı ifadeleri oldu. Siz hükümeti indirin. Biz yargılarız. Diyen başsavcılar var dedi. Bir de Enis Berberoğlu'nun tahliyesi için neler diyeceksiniz?

Bu 'li vekilin sözleri hala nasıl vesayet kafası olduğunu gösteriyor. 'de hala Yassıada kafasının devam ettiğini gösteriyor. Bu zihniyetle mücadelemizi diri tutmalıyız. Hala böyle başsavcılar varsa, hemen ortaya çıkarılmalıdır. 15 Temmuz ihanet gecesi yargı tarihimizde bir ilktir. Türkiye'nin kahraman savcı ve hakimleri derhal harekete geçmişlerdir. Bu gurur vericidir.

Enis Berberoğlu için yargı kararını verdi ve suçlu buldu.

- 'nin sunacağı Af teklifi için neler diyeceksiniz? afa karşı hala aynı noktada mı?

Pazartesi günü paketi göreceğiz. Bu daha önceki pozisyonumuzu değiştireceğiz diye bir durum yok. Hiçbir MKYK'da bu konu görüşülmedi.

- Katar'dan hibe edilen uçak konusunda bir tartışma yaşandı.

Devletler arasında bu tür jestler olur. Katar bize jest yapmıştır. Türkiye de dünyanın birçok ülkesinde bu tür jestler bulunmaktadır.

- Cumhurbaşkanı Erdoğan ve lideri Bahçeli'nin 'nin İş Bankası hisselerini vermeleri gerektiğini söylediler. de biz Atatürk'ün mirasının hisseleri bizde dedi.

Atatürk'ün mirası milletin ortak malıdır. Her türlü mirası devlette olması gerekir. Atatürk herhangi bir partiye entegre edilemez. , Atatürk'e saygı için bundan vazgeçmelidir.

CHP her türlü devletin açıklamalarını dikkate alırken, Türkiye Cumhuriyet'ini ve Türkiye Cumhurbaşkanı'nı dinlemiyor. hep Esed adına konuştu. Biz şu an Rusya ile mutabakat halindeyiz. İdlib'te terör grupları bölgenin dışına çıkarılacak.

Biz Türkiye olarak ABD'den bir talepte bulunmadık.

Bu içeriğe yorum yazabilirsiniz

9 kişi yorum yazdı.