Ak Parti Grup Başkanvekili Turan'dan Kılıçdaroğlu'na Tepki
Siyaset

Ak Parti Grup Başkanvekili Turan'dan Kılıçdaroğlu'na Tepki

İnternet Medya -
AK Parti Grup Başkanvekili Turan, 'Cumhuriyet'i kuran Mustafa Kemal'in partisi bugün ne yazık ki küfürbaz bir genel başkanın oyuncağı konuma gelmiştir.' dedi.

TBMM - HATİCE ÖZDEMİR TOSUN

AK Parti Grup Başkanvekili , Genel Başkanı 'nun partisinin TBMM grup toplantısında, 16 defa 'şerefsiz', 8 defa 'namussuz', ikişer defa 'ahlaksız, ar damarı yok, utanmaz, din, iman yok' ve birer defa da 'haysiyetsiz, vicdansız' kelimelerini kullandığını belirterek, 'Cumhuriyet'i kuran Mustafa Kemal'in partisi bugün ne yazık ki küfürbaz bir genel başkanın oyuncağı konuma gelmiştir.' dedi.

Turan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kılıçdaroğlu'nun partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmasının hakaretlerle dolu olduğunu belirterek, Meclisin bugün utanç verici günlerinden birini yaşadığını söyledi.

'Millet iradesini temsil eden Gazi Meclisin çatısı altında ana muhalefet partisi lideri, sadece hakaretlerden oluşan cümlelerle küfürbazlıkta adeta rekor kırdı.' diyen Turan, Kılıçdaroğlu'nun terör örgütüne destek verici açıklamalarda bulunan partisinin milletvekillerine cevap vermek yerine Cumhurbaşkanı 'a hakaret ettiğini belirtti.

CHP'nin milletin partisi olmak yerine millete hakaret edenlerin partisi olmayı tercih ettiğini belirten Turan, sözlerini şöyle sürdürdü:

'Bir genel başkan partisinin grup toplantısında 16 defa 'şerefsiz', 8 defa 'namussuz', iki defa 'ahlaksız', iki defa 'ar damarı yok', iki defa 'utanmaz', iki defa 'din, iman yok', bir defa 'haysiyetsiz', bir defa 'vicdansız' der mi? Bunları diyen birinin edebinden, ahlakından, şerefinden nasıl bahsedebiliriz? Bu sözler, sadece bir üslup sorunu değildir. Bir ahlak meselesidir. Böyle bir siyasetçi olabilir mi? Genel başkan mı, mahalle kabadayısı mı belli değil. Cumhuriyet'i kuran Mustafa Kemal'in partisi bugün ne yazık ki küfürbaz bir genel başkanın oyuncağı konuma gelmiştir.'

CHP'nin Türk siyasetini böyle bir seviyesizliğe mahkum ettiğini dile getiren Turan, 'nin seçmenlerine haksızlık ettiğini söyledi. Turan, tabanının, yönetimine gereken tepkiyi göstermesi gerektiğini kaydetti.

Bu içeriğe yorum yazabilirsiniz

Henüz hiç kimse yorum yazmadı.