Güncel
8 Eylül 2021 Çarşamba

Adil Karaismailoğlu, değiştirilen metro simgesi hakkında yorum yaptı

Geçtiğimiz günlerde metro simgesinin "U" olarak değiştirilmesi sonrası gelen tepkiler üzerine Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Tepki vereceklerine ellerindeki işleri yapsınlar. Bir an önce ellerindeki metroları bitirsinler" dedi.
Adil Karaismailoğlu, değiştirilen metro simgesi hakkında yorum yaptı
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, geçtiğimiz günlerde sosyal medyadan yaptığı açıklama ile İstanbul'da metronun simgesinin 'U' olarak değiştirildiğini duyurmuştu. Karaismailoğlu'nun açıklamasına İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden (İBB) jet tepki gelmişti. İBB Sözcüsü Murat Ongun da Bakan Karaismailoğlu'nun twetini alıntılayarak 'Sayın Bakan, İstanbul'daki metronun simgesi 1992'den beri M'dir. Siz İBB'de görevdeyken de öyleydi, İstanbul'da en çok metro yapılan bu dönemde de M olarak kalacak.Hizmet İstanbul'a hizmettir, ayrıştırmak hiç hoş değil.' dedi.

İBB'YE İLK YANIT AK PARTİ İL BAŞKANLIĞI'NDAN GELDİ
Murat Ongun'a ilk yanıt AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'ndan geldi. İl Başkan Yardımcısı Fatih Coşar, 'Seçimden bugüne kadar İstanbul'a hizmet etmeyip 1 günlük tenis kortluyla PR ve 1 kere müsilaj toplayan gemiyle şov yaptınız. Yetmedi! AK Parti'nin yaptığı hizmetlere, kendiniz yapmış gibi çöktünüz.' ifadelerini kullandı.

BAKAN KARAİSMAİLOĞLU: EMEK HIRSIZLIĞI YAPILMAMASI LAZIM
Tartışma yaratan konu hakkında bir açıklamada Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'ndan geldi. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Karaismailoğlu, metrolardaki 'U' ve 'M' harfleri nedeniyle herhangi bir karışıklığın olmayacağını söyledi. Karaismailoğlu, 'Bu metroları kimin yaptığının bilinmesi lazım, emek hırsızlığı yapılmaması lazım' dedi.

'TEPKİ VERECEKLERİNE ELLERİNDEKİ İŞLERİ YAPSINLAR'
Tartışmalardan ziyade yapılan işe odaklanılması gerektiğini dile getiren Ulaştırma Bakanı, İBB'ye de tepki göstererek, 'Tepki vereceklerine ellerindeki işleri yapsınlar. Bir an önce ellerindeki metroları bitirsinler' diye konuştu.
Güncel

Artık bu mesleklerde ruhsatlı silah alabilecek

Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu başkanı/ üyeleri, büyükşehir belediyelerinde görevli genel sekreterler, il özel idaresi genel sekreteri kapsama alındı. Müteahhitler de silah ruhsatı alacak meslek gruplarına eklendi.

Güncel

Çözümün adresi İmralı'dır

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu "Bay Kemal ve İttifakları" belgeselinin ilk bölümünde "Kürt sorunu çözmek için meşru bir organa ihtiyacımız var. HDP'yi meşru organ olarak görebiliriz' ifadelerini kullandı.

Güncel

3. doz aşı kararı ABD'de tartışma yarattı

ABD Gıda ve İlaç Dairesi Danışma Kurulu, Pfizer-BioNTech koronavirüs aşısının 3. doz olarak uygulanması fikrini tartıştı. Kurul, üçüncü dozun geniş çaplı olarak değil, yalnızca 65 yaş üstü kişilere uygulanması gerektiğini belirtti.