Güncel
15 Ekim 2020 Perşembe

Adana'da, DEAŞ'lı terörist tutuklandı

DEAŞ'ın sözde Türkiye emiri Mahmut Özden'le bağlantılı olan ve "Özden'in fedaisi" olarak bilinen eylem hazırlığındaki Barış Coşkun Adana'da yakalanıp tutuklandı.
Adana'da,  DEAŞ'lı terörist tutuklandı
İstanbul Emniyet Müdürlüğünün DEAŞ'a yönelik Adana'da yaptığı operasyonda, önce İstanbul'da kanlı eylem yapmak için keşif yapan bir zanlı yakalanarak tutuklandı. Bu zanlının ifadesi ve evinde çıkan malzemelerden DEAŞ'ın sözde Türkiye emiri olan Mahmut Özden ile bağlantılı olduğu belirlendi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü ile Adana Emniyet Müdürlüğü'nün yaptığı ortak operasyonda Mahmut Özden ile birlikte oğlunun da olduğu 11 kişi yakalanıp tutuklandı.

EYLEM HAZIRLIĞINDA OLDUĞU BELİRLENDİ
Polis, DEAŞ'ın sözde Türkiye sorumlusu Mahmut Özden'le bağlantılı olan ve 'Özden'in fedaisi' olarak bilinen eylem hazırlığındaki Barış Coşkun'u 8 Eylül'de Adana'da yakaladı. İstanbul'a götürülen zanlı 10 Eylül de tutuklandı. 'Mücahit Musab' kod adını kullandığı iddia edilen Barış Coşkun'un, DEAŞ'ın Türkiye'de eylem planladıkları tespit edilen 12 kişilik hücresinde yer aldığı belirlendi.