Kadın
1 Temmuz 2017 Cumartesi

Açlık krizlerine iyi gelen 7 besin

Ani gelen açlık hissi yasak olan yiyecekleri yemenize, uygulamanız gereken diyet programını bozmanıza neden oluyorsa bu yedi besini tüketmenizde fayda var.
Açlık krizlerine iyi gelen 7 besin

Açlıkta sadece midenin değil beynin de rolü var. Açlık krizlerinden uzak durmanıza yarayacak yollar şu şekilde:

- Yemekli görsellere sık sık bakmayın, çünkü beyin yemek görseli gördüğünde enerji alacakmış gibi davranıyor.

- Size yemek çağrıştıran her şeyi gözünüzün önünden kaldırın, gözden uzak olan zihinden de uzak durur.

- Önceki öğünlerde ne kadar çok doyduğunuzu hatırlamak tok hissetmenizi sağlıyor.

Açlık krizlerine iyi gelen 7 besin şu şekilde:

Patlamış mısır: Patlamış mısırı yağsız olarak pişirin. Üstelik porsiyonu sadece 100 kalori. Tatlı ve tuzlu krizlerinden kurtulmak için yoğurdunuza ekleyerek tüketebilirsiniz.Barbunya: Fasülye ailesinde en yüksek life sahip besinlerindendir. Barbunya yemek tokluğu %31 oranında artırıyor. 

Ispanak: Tilakoit içeriyor, bu madde tokluk hissi sağlayan hormonların salınımını artırıyor. Yumurta: En iyi protein kaynaklarındandır. Üstelik 2 tanesi bile yeterince doyuruyor. 

Elma: İçerdiği pektin adlı lif ile doygunluk hissini kontrol eden hormonları etkiliyor. Yemekten 15 dakika önce elma yiyerek, öğle yemeğinde 200 kaloriden kurtulabilirsiniz.Lor peyniri: Uzun süre sindirimde kaldığı için tok tutuyor. 

Çavdar ekmeği: Çavdar ununda bulunan lif, metabolizmayı buğday ununa göre daha çok dengeliyor. 

KENTLİKADIN

Kadın

Doğum Günü Hediyesi Ne Alabilirim?

Herhangi bir yakının doğum günü yaklaşırken birçok kişi doğum günü hediyesi olarak ne alacağını düşünüyor. Bu konuda internet siteleri en geniş yelpaze sunuyor.

Kadın

Yüz yogası işe yarar mı?

Bir Uzakdoğu öğretisi olan yoganın, yüz bölgesi için yapılan hareketleriyle, antiaging etki yaptığı ve yüzdeki yıpranmaya karşı önlem oluşturduğu söyleniyor.