Dünya
31 Aralık 2020 Perşembe

ABD'yi karıştıran skandal: Sağlık görevlisi 500 doz aşıyı kasten imha etti

ABD'deki bir sağlık merkezinde çalışan bir görevlinin, Moderna'nın geliştirdiği 500 dozluk koronavirüs aşısını kasten imha ettiği ortaya çıktı.
ABD'yi karıştıran skandal: Sağlık görevlisi 500 doz aşıyı kasten imha etti
Koronavirüs salgınına karşı büyük bir hızla geliştirilen koronavirüs aşısı birçok ülkede kullanılmaya başlandı. Aşı sürecinin devam ettiği ABD'de ise adeta bir sağlık skandalı yaşanıyor.

Wisconsin'deki Aurora Tıp Merkezi, bir açıklama yaparak aşılama sürecinin sekteye uğradığını duyurdu. Fox6 isimli TV kanalına yapılan açıklamada hastanede görevli bir kişinin Moderna'nın aşılarını taşıyan rafları kasten çıkararak imha ettiği belirtildi.

FBI DEVREDE
Şirket olayın Cumartesi günü yaşandığını ve bu kişinin işten çıkarıldığını açıklayarak, 'Bu şahsın yaptıkları yüzünden 500'den fazla insanın aşılanması gecikecektir. Bu yapılan bizim değerlerimizle örtüşmüyor ve artık bu kişi bizimle çalışmıyor' ifadesini kullandı.

NEDEN BÖYLE BİR ŞEY YAPTIĞI BİLİNMİYOR
Yerel güvenlik güçleri olayla ilgili inceleme başlatırken, bu şahsın neden böyle bir şey yaptığına dair açıklama yapılmadı. Fox6 televizyon kanalı FBI ve FDA (ABD Ulusal Gıda ve İlaç Dairesi) yetkililerinin de devrede olduğunu duyurdu.

Dünya

Seçilmiş ABD Başkanı Biden'a şok!

Teksas polisi, seçilmiş ABD Başkanı Joe Biden'ın seçim ekibinde yer alan Rachel Rodriguez'i, seçimlere hile karıştırdığı iddiasıyla gözaltına aldı. Evinde arama gerçekleştirilen Rodriguez'in suçunu itiraf ettiği bildirildi.