Abd'li Senatörlerden Suudi Arabistan Önerisi!
Güncel

Abd'li Senatörlerden Suudi Arabistan Önerisi!

İnternet Medya -
ABD Senatosunun önde gelen isimlerinden Lindsay Graham, Suudi Arabistan'ın gazeteci Cemal Kaşıkçı hakkında yaptığı yorumda, 'Eğer bu kişi İstanbul'daki Suudi konsolosluğunda öldürülmüşse bu uluslararası toplum nazarında normal görünen bütün çizgilerin öte

Cemal Kaşıkçı'nın başkonsoloslukta kaybolmasıyla ilgili eleştiri okları Suudi Arabistan'ın yanı sıra ABD'ye de yönelirken, ABD'den adeta saat başı açıklama geliyor.

Senatör Lindsay Graham ve Senatör Rand Paul , Kaşıkçı hakkında açıklamalarda bulunarak, Suudi Arabistan yönetimini hedef aldı.

'BU OLAY BÜTÜN ÇİZGİLERİN ÖTESİNE GEÇER'

Senatoda gazetecilerin sorusu üzerine Kaşıkçı hakkındaki iddialara dikkati çeken Graham, 'Daha önce hiç bu kadar rahatsız olmamıştım. Eğer bu kişi İstanbul'daki Suudi konsolosluğunda öldürülmüşse bu uluslararası toplum nazarında normal görünen bütün çizgilerin ötesine geçer. ' ifadesini kullandı.

PAUL: SUUDİLERE SİLAH SATIŞINI DURDURMALIYIZ

Senatör Paul ise katıldığı bir radyo programında, Kaşıkçı olayından Suudi Arabistan'ın sorumlu olması durumunda bu ülkeye silah satışının durdurulması gerektiğini vurgulayarak, 'Eğer sorumlularsa hatta bu gazeteciyi öldürmelerinin onlar için kritik bir durum olduğuna dair bir işaret dahi olursa kendilerine silah satışını durdurmalıyız. ' diye konuştu.

Suudi reformistler için önemli bir platform olan Al Watan gazetesine katkı veren ve Batı medyasında Orta Doğu ile ilgili haberleriyle tanınan Kaşıkçı, 2 Ekim'de resmi işlemler için Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğuna girdikten sonra ortadan kaybolmuştu.

KAYNAK: AA

Bu içeriğe yorum yazabilirsiniz

Henüz hiç kimse yorum yazmadı.