Dünya
21 Temmuz 2020 Salı

AB kurtarma paketinde uzlaştı!

AB liderleri koronavirüs salgının sonuçları ile mücadele için ekonomik kurtarma paketi üzerinde anlaştı.
AB kurtarma paketinde uzlaştı!
Zirve başkanı Charles Michel, Bu anlaşma Avrupa'nın harekete geçme gücü olduğuna dair somut bir sinyal veriyor. Bu paradan çok daha fazlası. İşçiler ve aileler, işleri, sağlıkları ve refahları hakkında. Bu anlaşmanın Avrupa yolculuğunda çok önemli bir an olarak görüleceğine inanıyorum, ama aynı zamanda bizim geleceğimiz için' dedi.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron anlaşmanın gerçekten tarihi olduğunu ve toparlanma planının ve bütçesinin koronavirüs pandemisinin zorluklarını karşılayabileceğine ikna olduğunu söyledi.

Yetkililer, Michel'in 750 milyar avroluk bir kurtarma fonundan taviz vermesinin ardından gelen anlaşmanın, bloğun geleceğiyle ilgili şüpheleri ortadan kaldırmak için kritik olduğunu söyledi.
Dünya

ABD Başkanı Trump'ın resmi sitesi hacklendi

ABD Başkanı Donald Trump'ın seçim kampanyalarında kullandığı site, seçimlere az bir zaman kala bilgisayar korsanları tarafından hacklendi. Sitede, "Dünya, başkan tarafından her gün yayılan sahte haberlere doydu" ifadesine yer verildi.

Dünya

Fransa'ya karşı öfke büyüyor!

Birçok Arap ülkesinde Hz. Muhammed Peygambere yönelik çirkin karikatürlere ilişkin açıklamalar nedeniyle Fransa Cumhurbaşkanı Macron'a öfke büyüyor. Hafta sonu ve dün birçok ülkedeki mağazalarda Fransız ürünleri boykot edildi.