450 Kamyon Toprak Altında Kalan Araçlar Kağıt Gibi Ezildi
Güncel

450 Kamyon Toprak Altında Kalan Araçlar Kağıt Gibi Ezildi

İnternet Medya -
Rize'de şiddetli yağış nedeniyle çöken istinat duvarının altında kalan 3 araçtan 2'si toprak altından çıkarıldı. Üzerlerine 450 kamyon toprak dökülen araçlar kağıt gibi ezildi.

Rize'de önceki gün Fener mahallesinde şiddetli yağış nedeniyle bir sitenin istinat duvarının çökmesi sonucu 3 araç toprak altında kalmıştı.

Araçlardan 2'si 3. gününde toplamda 450 kamyon toprağın çöken duvarın üzerinden kaldırılmasıyla çıkartılabildi.

Üzerlerinde ortalama 6 bin 750 ton toprak bulunan Zafer Ekşi ve Evliya Çebi'ye ait araçlar, enkazın altından iş makineleriyle çıkartıldı.

'EVİME BİR PENCERE DAHA AÇILDI'

Öte yandan çöken istinat duvarının çökmesiyle 1. katta bulunan Fehmi Çelik'e ait evin duvarında delik açılırken, site yönetimine ait odanın da duvarı tamamen yıkılarak içeriye balçık doldu.

Duvardan kopan parçaların isabet etmesi sunucu evinin duvarında delik açılan Fehmi Çelik 'Selden dolayı duvar yıkıldı, duvarın parçası da evin duvarına vurdu. Duvar patladı, bizde kaskoya haber verdik gelip incelediler. Evime bir pencere daha açıldı. Ben o sıra evde değildim, eşim ve 5 yaşındaki çocuğum da köydeydiler. Burada olsaydılar çok korkarlardı' ifadelerini kullandı.

KAYNAK: İHA

Bu içeriğe yorum yazabilirsiniz

Henüz hiç kimse yorum yazmadı.