Güncel
1 Haziran 2021 Salı

20 Kasım'dan bu yana kapalı olan sinema salonları açıldı

İçişleri Bakanlığı'nın 1 Haziran sonrası uygulanacak kademeli normalleşme genelgesinde 20 Kasım 2020'den bu yana kapalı olan sinema salonlarına müjdeli haber geldi.
20 Kasım'dan bu yana kapalı olan sinema salonları açıldı
Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınında en çok etkilendiği sektörlerden biri olan sinema salonları için beklenen haber geldi.

SİNEMA SALONLARI AYLAR SONRA AÇILDI
Vaka sayılarının düşmesi ve normalleşme adımlarının artırılması kararı sonrası İçişleri Bakanlığı'ndan 'Haziran Ayı Normalleşme Tedbirleri' başlıklı bir genelge yayınlandı. Bu genelgede sokağa çıkma kısıtlaması, hafta sonu tedbirleri, hizmet verebilecek sektörler ve yasakların devam etmesine karar verilen iş kolları açıklandı. Sinema salonları için de genelgede bir madde yer aldı.

YÜZDE 50 KAPASİTE VE BİR BOŞ-BİR DOLU ŞARTI VAR
Alınan karara göre, pazar günleri hariç, 07.00 - 21.00 saatleri arasında ve bir koltuk dolu, bir koltuk boş şeklinde düzenlenecek yüzde elli kapasite şartıyla sinema salonlarının açılmasına karar verildi. 1 Haziran itibarıyla bu genelge yürürlüğe girecek ve salonlar yüzde elli kapasiteyle hizmete açılacak.

Güncel

Günlük aşılamada peş peşe rekorlar kırılıyor

Aşılamada peş peşe rekor müjdelerini veren Bakan Koca dün akşam saatlerinde yaptığı paylaşımda , "Bugün 1,5 milyonuncu doz aşı, saat 21.43'te uygulandı. Aşı ordumuz, 2 saat 17 dakika içinde 82 bin 232 doz aşı daha yaptı." dedi