Güncel
20 Mayıs 2021 Perşembe

2 bakanlıkta önemli atamalar Resmi Gazete'de

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası bulunan atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. Karara göre Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda görev değişiklikleri yaşandı.
2 bakanlıkta önemli atamalar Resmi Gazete'de
Resmi Gazete'de bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan karara göre, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Başmüfettişliği'ne Mehmet Alper Kan ve Abdurrahman Çalık atandı.

HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI'NA ATAMA KARARI
Bir önemli atama ise Hazine ve Maliye Bakanlığı Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğü'nde gerçekleşti. Resmi Gazete'de yayımlanan kararla, birimin başına Cebrail Taşkın atandı. Atamaların, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin 2'nci ve 3'üncü maddeleri gereği yapıldığı belirtildi.

VERGİ DENETİM KURULU BAŞKANI GÖREVDEN ALINDI
Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu Başkanı Suat Sarıgül, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin 2'nci, 3'üncü ve 4'üncü maddeleri gereğince görevden alınarak yerine Kamu İhale Kurulu Üyesi Necmi Keskinsoy atandı.

Güncel

Günlük aşılamada peş peşe rekorlar kırılıyor

Aşılamada peş peşe rekor müjdelerini veren Bakan Koca dün akşam saatlerinde yaptığı paylaşımda , "Bugün 1,5 milyonuncu doz aşı, saat 21.43'te uygulandı. Aşı ordumuz, 2 saat 17 dakika içinde 82 bin 232 doz aşı daha yaptı." dedi