1 kovanla arıcılığa başladı şimdi 50 kovanı var
Güncel

1 kovanla arıcılığa başladı şimdi 50 kovanı var

İnternet Medya -
Mersin'in Gülnar ilçesinde 2 çocuk annesi Tuğba Ay, doğum yaptığında kayınpederi tarafından doğum hediyesi olarak verilen bir kovan arı ile başladığı arıcılıkta, kovan sayısını 50'ye çıkardı.

Mersin'in Gülnar ilçesinde 6 yıl önce kayınpederinin, doğum yaptığında kendisine hediye ettiği bir kovan arı ile başladığı arıcılıkta, kovan sayısını 50'ye çıkartan Tuğba Ay (36), ev ekonomisine katkıda bulunuyor. Eşi bir şirkette güvenlik görevlisi olarak çalışan Ay, bir yandan çocuklarına bakarken diğer yandan da arılarıyla ilgileniyor.

HEDEF 100 KOVAN
4 yıl önce de kursa giderek arıcılık belgesini de alan Ay, hiçbir destek ve hibe almadan bu günlere geldiğini, 100 kovanda üretim yapmayı hedeflediğini söyledi.

GEÇEN YIL 500 KİLO BAL TOPLADI
Gülnar'ın arıcılığa çok uygun bir yer olduğunu belirten Ay, 'Gülnar, kekik ve çiçekleri bol olduğu için arıcılığa çok uygun bir yer. Doğal aroması ile çok lezzetli bal üretiyoruz. Kendimi geliştirmek için arıcılık kursuna gittim. Arıcılık yapmak isteyen kadınlar korkmadan bu işi rahatlıkla yapabilirler. Bu konuda onlara destek olmaya hazırım' dedi.

Tuğba Ay, geçen yıl 500 kilo bal hasadı gerçekleştirdiğini ifade etti.

Bu içeriğe yorum yazabilirsiniz

Henüz hiç kimse yorum yazmadı.